Z dumą chwalimy się efektami sesji zdjęciowej po skończonej realizacji Izby Przyjęć w Dąbrowie Tarnowskiej.
Izba Przyjęć w Dąbrowie Tarnowskiej
Projektowanie wnętrz użyteczności publicznej zawsze niesie ze sobą dużą odpowiedzialność. Należy przy tym pamiętać, że nasza praca będzie służyć wielu ludziom przez szereg lat. Trzy nadrzędne wartości, którymi kierowaliśmy się przy tym projekcie to: funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyka. Projektując Izbę Przyjęć w Dąbrowie Tarnowskiej kluczowy był komfort pacjent i intuicyjność w przemieszczaniu się. Stąd umieszczenie lady recepcyjnej od razu na przeciwko wejścia, aby nie zgubić się w labiryncie szpitalnych korytarzy. Lada posiada dwa blaty, na różnych wysokościach. Ma to na celu komfortowe obsłużenie stojącego pacjenta, jak i tego, który porusza się na wózku inwalidzkim.
Zaoblona krawędź recepcji ma na celu „zmiękczenie” sporych rozmiarów formy oraz zmniejszenie ryzyka urazu o ostrą krawędź. Nad ladą recepcyjną został powtórzony sufit obniżany o tym samym promieniu co blat poniżej domykając całą kompozycję.
Projektując poczekalnie całkiem zrezygnowaliśmy z pojedynczych krzeseł. Pacjenci oczekują na przyjęcie na siedziskach wykonanych z płyty meblowej i wykończonych tapicerką. Ekoskóra użyta jako tapicerka pozwala na łatwe utrzymanie czystości poprzez odporność na środki dezynfekujące, a także jest miękka i wygodna w użytkowaniu. Przy siedziskach zostały zamontowane gniazda niskoprądowe umożliwiające łatwy dostęp do ładowania telefonów.
Izba Przyjęć w Dąbrowie Tarnowskiej miała być wizytówką całego szpitala. Stąd szczególny nacisk na ukrycie wszystkich zbędnych i szpetnych elementów takich jak np. instalacje. Z tego względu zdecydowaliśmy się zabudować jedną ze ścian w całości płytą meblową. Pozwoliło to ukryć mieszczące się tam rozdzielnie elektryczne i grzejniki, a także stała się interesującym elementem stanowiącym tło dla tablicy upamiętniającej patrona szpitala.
Samopoczucie pacjenta, a otoczenie, w którym przebywa.
Istnieją badania, które wykazują zależność pomiędzy otoczeniem, w którym przebywa pacjent, a jego samopoczuciem, co może przekładać się na stan zdrowia. Ma to szczególne znaczenie wśród pacjentów w chorobami psychicznymi. Kierując się tą teorią postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, która nie będzie wzbudzać szpitalnych skojarzeń szkaradną lamperią malowaną farbą olejną, a pozwoli poczuć się komfortowo i obniżyć poziom stresu.